ze života školy

80 let od nešťastného náletu

Studenti oktávy a semináře z moderních dějin a mezinárodních vztahů se dnes zúčastnili vzpomínkové akce k 80. výročí nešťastného náletu v Kladně Dubí v okolí kostela Narození Sv. Jana Křtitele.

Narozdíl od 12. září 1944, kdy byl podle pamětníků slunný den, nám dnes počasí tolik nepřálo. Ale možná přítomnost Jeho Excelence pana arcibiskupa Jana Graubnera zajistila alespoň absenci deště. Účastníci této akce tak "pokřtili" novou populárně naučnou stezku, která vznikla díky iniciativě paní knihovnice Marcely Šmejkalové.

Šárka Jeništová z kvinty všech 7 zastavení opatřila originálními ilustracemi, a díky podpoře a spolupráci Město Kladno, Spolek pro zachování odkazu českého odboje a V Dubí - Kladno vzniklo interaktivní připomenutí této tragédie. Tímto vás na tuto stezku srdečně zveme (za příznivějšího počasí 🌞)

Autory fotografií jsou Karel Greif a Adéla Vaníková