JAK VYPADÁ VÝUKA » KROUŽKY

Orchestr

Na Gymnáziu funguje již asi deset let amatérský studentský orchestr. Vznikl z iniciativy samotných studentů a již od začátku ho za profesorský sbor zaštiťuje MgA. Petr Kuna. Do orchestru se může zapojit každý student, který má chuť si zahrát, díky čemuž je nástrojové složení velmi proměnlivé. Vždy zde najdete housle, violu, violoncella, flétny, klarinety, trubku, pozoun, klavír, různé perkuse, ale již jsme hráli i s basklarinetem, pikolou, saxofony, lesním rohem, fagotem, kontrabasem, baskytarou, elektrickou i akustickou kytarou, zvonkohrou, hobojem či cembalem. Nemalou část orchestru tvoří také bývalí studenti, kteří s orchestrem vyrostli a zůstávají v něm dodnes.

Orchestr se schází jednou týdně před vyučováním a několikrát za pololetí probíhá také víkendové soustředění. Repertoár je velmi různorodý – od klasické hudby, přes filmovou až k populární. Ojedinělost našeho orchestru spočívá také v tom, že studenti sami upravují skladby pro orchestr a sami si je dirigují. Nehrajeme pouze sami, ale máme v repertoáru i skladby se školním sborem, nebo se sólisty.
Vystupujeme pravidelně dvakrát ročně na Vánočním a Májovém koncertě, ale vyjíždíme hrát i mimo školu. (Adventní koncert v Panenském Týnci, odhalení památníku Antonína Čermáka, …)
Těšíme se na všechny nové členy, kteří si chtějí zahrát a nasbírat zkušenosti, i když třeba na hudební nástroj teprve začínají.

Žádný dokument ke stažení